قطعات درب شیشه ای اتوماتیک

قطعات درب شیشه ای اتوماتیک

استفاده از درب شیشه ای اتوماتیک در سال‌های اخیر بیش از پیش رایج بوده است. این درب‌ها، از قطعات و قسمت‌های مختلفی تشکیل می‌شوند که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به اپراتور درب شیشه ای اشاره کرد. در این مطلب، به بررسی انواع قطعات درب شیشه ای اتوماتیک و قسمت‌هایی که با آن در ارتباط هستند می‌پردازیم.

در سال‌های گذشته، استفاده از درب شیشه ای اتوماتیک در ورودی مکان‌های عمومی رو به افزایش بوده است. در ابتدای ورود این دستگاه‌ها به کشور، استفاده از درب‌های شیشه‌ای بازشو، عملی تجملگرایانه به حساب می‌آمد اما رفته رفته کاربردها و مزیت‌های استفاده از این نوع درب‌ها بر همگان آشکار شد. امروزه به طور فراگیر شاهد استفاده از این درب‌ها در مراکز پرتردد عمومی همچون بیمارستان‌ها، هتل‌ها، فروشگاه‌ها، ادارات دولتی، بانک‌ها و … هستیم. اپراتور درب شیشه ای یکی از مهم‌ترین قسمت‌های بدنه‌ی یک درب شیشه ای اتوماتیک است که در ادامه به بررسی مکانیزم عملکرد آن می‌پردازیم.

قطعات درب شیشه ای اتوماتیک

قطعات درب شیشه ای در اصفهان

موتور درب شیشه ای اتوماتیک

درب اتوماتیک شیشه ای متشکل از قطعات بسیاری است که هربخش وظیفه مخصوص به خود را دارد شاید بتوان مهم ترین قسمت این نوع درب ها را موتور دانست که باز و بسته شدن درب توسط آن انجام میشود و معمولا از موتور های تکفاز استفاده می کنند جابجایی لت و شیشه به عهده موتور می باشد.

موتورهای درب اتوماتیک در مدلها و توان های مختلفی موجود می باشد که متناسب با نوع و اندازه درب به کار گرفته می شوند. در مواقعی که موتور ۲۴ ولت باشد می توان از یو پی اس یا برق اضطراری برای عدم قطع عملکرد موتور اپراتور استفاده کرد.

موتور سکوریت برقی از توان ۵۰ وات الی ۱۲۰۰ وات تقسیم بندی و استفاده می شوند استفاده بیش از حد از اپراتور باعث داغ شدن شدید موتور شده و در نهایت آسیب به برد و موتور را داشته ایم بررسی میزان تردد و انتخاب نوع موتور صحیح می تواند باعث عملکرد صحیح اپراتور شود.

با اندک تحقیقی در زمینه موتور درب اتوماتیک قطعا به برند آلمانی دانکر برخورد میکنید که یکی از مهمترین و بهترین تولید کنندگان موتور می باشد.

کیفیت و قدرت بالای این موتورها سبب شده شرکت الوند درب سپاهان در تمامی اپراتورهای خود از موتور دانکر اصلی استفاده کند تا بدین طریق اطمینان خاطر مشتریان گرامی را از جهت مهمترین بخش اپراتور درب اتوماتیک جلب نماید.

مدارفرمان درب شیشه ای

بردالکتریکی درب اتوماتیک شیشه ای یکی از مهم‌ترین قطعات تشکیل‌دهنده درب‌های اتوماتیک است. درب‌های اتوماتیک شیشه ای نیز همانند سایر درب‌های اتوماتیک به عنوان یک سیستم از اجزای مختلفی تشکیل شده‌اند که هماهنگ و مرتبط با هم در خدمت کل سیستم وظایف خود را  انجام می‌دهند.

هر یک از این قطعات کارکرد مخصوص به خود را دارند و بر روی عملکرد دیگر اجزا تاثیر می‌گذارد. اختلال در عملکرد یک قطعه ممکن است باعث ایجاد اختلال در عملکرد سایر قطعات و در نهایت مختل شدن کل سیستم بشود.

برد الکترونیکی اپراتور شیشه ای در اصفهان

به برد درب اتوماتیک شیشه ای اصطلاحا همان مدارفرمان درب اتوماتیک شیشه ای نیز می‌گویند. علت این موضوع نیز آن است که همه‌ي این قطعات در کنار هم قرار می‌گیرند و در واقع قطعات اصلی مدار درب اتوماتیک شیشه ای بر روی برد آن هستند. بنابراین، این دو قطعه در واقع یکی در نظر گرفته می‌شوند.

مدار فرمان درب اتوماتیک شیشه ای یکی از مهم‌ترین قطعات آن است که به زبان ساده دستورات و برنامه‌های حرکت درب را در خود دارد و به سایر اجزا فرمان می‌دهد.

مشاوره و بازدید رایگان

شما می‌توانید مدار کنترلی درب اتوماتیک شیشه ای را از شرکت الوند درب سپاهان با مناسب‌ترین قیمت و بهترین کیفیت تهیه نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

تسمه درب شیشه ای اتوماتیک

انتقال نیرو از موتور به هنگر به وسیله تسمه که با هنگر در ارتباط است می باشد. اتصال تسمه به هنگر به وسیله تسمه ‌گیر است. رابطه بین تسمه و تسمه گیر به وسیله بست تسمه گیر است.

می توان اینطور گفت که تسمه ، تسمه گیر و بست تسمه گیر رابطه ی مستقیمی با یک دیگر دارند و به کمک آن ها می توان به باز و بسته شدن درب اتوماتیک کمک بزرگی کرد. امروزه بشر در زمینه های مختلفی پیشرفت بزرگی داشته است و توانسته به موفقیت های بزرگی نیز دست پیدا کند. درباره ی تسمه اطلاعات زیادی موجود است برای مثال می توانیم بگوییم تسمه به صورت حلقه ساخته می شود.

تسمه یک حالت انعطاف پذیری دارد و پس ماده ای که در ساخت آن استفاده شده است نرم و انعطاف پذیر می باشد. دلیل انعطاف پذیر بودن تسمه درب شیشه ای این است که به راحتی حرکت کند و نیرو را انتقال بدهد.

کار اصلی تسمه همانطور که در بالا اشاره شد پیوند مکانیکی و انتقال انرژی از موتور به هنگر می باشد. پس وجود این قطعه برای درب اتوماتیک از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.

تسمه درب شیشه ای اتوماتیک چه کاربردی دارد؟

تسمه یکی از مهمترین و اصلی ترین قطعات درب اتوماتیک به شمار می رود و می توان گفت این قطعه نقش موثری در باز و بسته شدن درب اتوماتیک دارد. تسمه بر روی ریل اصلی درب اتوماتیک سوار می باشد و زمانی که فرمان باز و بسته شدن صادر می شود با چرخش خود در این زمان کمک بزرگی به باز و بسته شدن درب می کند.

با وجود یک تسمه ی باکیفیت برای درب اتوماتیک  می توان گفت که جا به جا شدن درب اتوماتیک به راحتی و در زمان کمتری انجام می شود پس به این موضوع دقت زیادی داشته باشید. تسمه ای که در عکس مشاهده می کنید به تسمه تایمینگ بسیار معروف می باشد این تسمه دارای شیارهای خاصی بر روی بدنه ی خود می باشد به راحتی با چرخ دنده ها می تواند ارتباط موثری را برقرار کند.

قطعات درب شیشه ای اتوماتیک در اصفهان

وقتی چرخ دنده و تسمه ارتباط موثری را با یک دیگر برقرار کنند، می توانند به باز و بسته شدن درب کمک زیادی کنند. در زمان خرید درب شیشه ای اتوماتیک به این موضوع دقت داشته باشید که شرکت موردنظر برای تولید درب اتوماتیک از چه تسمه ای استفاده کرده است. می توان گفت بهترین تسمه برای درب اتوماتیک تسمه تایمینگ می باشد.

 تسمه مانند چرخ دنده ها عملکرد پیچیده ندارد و برعکس عملکرد آن خیلی ساده و راحت می باشد.

مزایای تسمه درب شیشه ای برقی

ریل و کاور درب شیشه ای

ریل درب اتوماتیک شیشه ای که به‌ عنوان یراق الات شناخته می شود ،یکی از اصلی‌ترین قسمت ‌های درب اتوماتیک شیشه ای می باشد. البته لازم به ذکر است ریل در تمامی درب‌ اتوماتیک وجود دارد و کلیه متعلغات روی ریل اصلی نصب می شود ودر نهایت کاور روی ریل اصلی به صورت کشویی یا نر و مادگی نصب خواهد شد.

چشم درب شیشه ای اتوماتیک

چشمی درب اتوماتیک شیشه ای یکی از قطعات مهم و کاربردی در درب‌های اتوماتیک است. در واقع اتومات بودن درب‌های برقی اتوماتیک به وجود همین چشمی درب اتوماتیک بستگی دارد. بدین صورت که چشمی، با داشتن سنسورهای حساس به حرکت، هر زمان که وجود رفت و آمد و تردد را تشخیص دهد، با ارسال فرمانی به مرکز کنترل درب اتوماتیک شیشه ای موجب باز شدن درب به صورت خودکار می‌شود. همچنین زمانی که ترددی وجود نداشته باشد، درب به طور خودکار بسته می‌شود. همه‌‌ی این مشاهده‌گری‌ها توسط چشمی درب اتوماتیک شیشه ای انجام می‌شود.

چشمی درب اتومات شیشه ای را می‌توان به صورت‌های مختلف و با در نظر گرفتن معیار‌های گوناگونی دسته بندی‌ کرد. یکی از انواع دسته‌بندی معروف و پرکاربرد شامل تقسیم‌بندی آن به دو گروه است:

چشمی لای درب شیشه ای اتوماتیک

چشمی لای درب که به نام های سنسور ایمنی و مادون بین درب نیز شناخته میشود یکی از قطعاتی است که در بالا بردن امنیت درب برقی نقش مهمی دارد یکی از مشکلاتی که در دربهای اتوماتیک شیشه ای که دارای سنسور ساده حرکتی هستند به چشم میخورد قرار گرفتن افراد در بین درب اتوماتیک در زمان بسته شدن درب است (سنسور های ساده فضای بین درب را پوشش نمی دهند ) خصوصا کودکان و سالخوردگان که ممکن است آسیب جدی ببینند ، برای رفع این مشکل سنسوری به نام چشمی لای درب یا مادون بین درب را میتوان روی لتهای ثابت نصب کرد که در صورت قرار گرفتن مانعی بین درب از بسته شدن درب اتوماتیک جلوگیری می کند .

مکانیزم عملکرد مادون بین درب یا چشمی لای درب به این صورت است که این سنسور دارای یک فرستنده و یک گیرنده است که موج الکترومغناطیسی از فرستنده به گیرنده ارسال میشود و در صورت قرار گرفتن مانعی بین درب این موج قطع شده همین امر باعث تحریک چشمی لای درب  و باز ماندن درب اتوماتیک می شود.

هنگر درب شیشه ای

به هنگر درب اتوماتیک شیشه ای اصطلاحا غلتک نیز گفته می‌شود. هنگر نیز یکی از چندین قطعاتی است که در کنار هم درب اتوماتیک شیشه ای را تشکیل می‌دهند.

اگر بخواهیم به طور خلاصه و با زبانی سادزیادی بر افزایش طول عمر درب‌های اتوماتیک شیشه ای دارد هنگر را توصیف کنیم، می‌توان گفت هنگر قطعه‌ای است که خود متشکل از دو یا سه غلتک است و وظیفه‌ی اصلی آن در سیستم درب اتوماتیک شیشه ای حرکت دادن روان درب و بدون ایجاد سر و صدا است. همان‌طور که می‌دانید یکی از قطعات اصلی تشکیل‌دهنده درب‌های اتومات ریل‌‌هایی هستند که درب‌ها بر روی آن‌ها حرکت می‌کنند. در درب‌های شیشه ای هنگرها در داخل ریل‌های اصلی قرار می‌گیرند. ساز و کار کاربرد هنگر نیز بدین صورت است که وقتی عبور و مرور افراد توسط چشمی و سنسورهای حساس به حرکت درب تشخیص داده می‌شود، طبیعتا درب باید باز شود! در این حالت با حرکت و اصطلاحا فرمان موتور اصلی درب، تسمه‌ی متصل به آن نیز حرکت می‌کند.

این تسمه‌ها که به خود لنگه‌های درب متصل هستند، لنگه‌های درب را در ادامه حرکت می‌دهند. از طرفی هنگر درب اتوماتیک شیشه ای از تسمه‌‌ی درب به هر لنگه‌ي درب متصل است. در واقع اتصال هنگر به لنگه‌های درب به کمک خار هنگر صورت گرفته‌است. در نتیجه با حرکت تسمه و لنگه‌های درب هنگر نیز به کمک می‌آید و چون متشکل از دو یا سه غلتک است، موجب حرکت روان و در عین حال بی صدای درب‌‌های اتوماتیک شیشه ای می‌شود.

هنگر علاوه بر فراهم آوردن حرکت روان و بی صدای درب دارای مزایای دیگری نیز هستند که به موثر بودن وجود آن‌ها می‌افزاید. هنگرها بسیار مقاوم در برابر وزن درب هستند. معمولا از متریال بسیار با کیفیت تولید می‌شوند و تحمل وزن بالایی دارند و همچنین در برابر ضربه یا فشار فیزیکی نیز بسیار مقاوم هستند. هنگر‌ها به حرکت متعادل و صاف (بر روی ریل) لنگه‌های درب کمک می‌کنند و از ریل خارج نمی‌شوند. زیرا که در قسمت داخلی ریل‌های اصلی قرار گرفته اند. همچنین با کمک هنگر می‌توان ارتفاع و فاصله‌ی درب را مشخص و تنظیم کرد که این یکی از قابلیت‌های کاربردی هنگر است. به طور کلی هنگر درب شیشه ای اتومات با فرآیند طراحی و تولید بسیار مدرن و پیشرفته به صورت مستقیم تاثیر . زیرا هر چه حرکت درب روان‌تر باشد، اصطلکاک آن کمتر خواهد بود.

چرا مشتریان شرکت الوند درب سپاهان را انتخاب می کنند؟

تنوع محصولات

شرکت الوند درب سپاهان در فیلد سیستم های درب کرکره، بازویی، ریلی و شیشه ای محصولات متنوع و با کیفیت خود را در مقیاس های مختلف به بازار عرضه می کند.

کیفیت عالی

تلاش شرکت در راستای ایجاد کیفیتی در خور مصرف کننده ایرانی و قابل رقابت با رقبای خارجی است. در این راستا با در نظر گرفتن کیفیت کارها ما به قیمتی مناسب و کیفیتی بالا دست یافته ایم.

مشاوره درب اتوماتیک رایگان

مشاوره رایگان

جهت انتخاب مناسب محصولات به علت خاص بودن و تخصصی بودن برخی محصولات- مشتریان گرامی نیازمند مشاوره درست و تخصصی برای انتخاب دستگاه مناسب هستند.

ضمانت نامه معتبر

جهت اطمینان شما عزیزان از کیفیت و پشتیبانی محصولات، تمامی محصولات ارایه شده در شرکت الوند درب سپاهان دارای 2 سال گارانتی معتبر با ضمانت اجرایی می باشد.

ارائه خدمات پس از فروش

ارائه خدمات پس از فروش و ارائه قطعات یدکی به مشتریان از ویژگی های درخشان شرکت الوند درب سپاهان است که توسط کارشناسان با تجربه انجام می شود.

تحویل به موقع

شرکت الوند درب سپاهان تاخیر ندارد. تحویل به موقع کارها احترام ما به مشتریانمان است.