درب اتوماتیک ریلی

درب های اتوماتیک پارکینگ را معمولا به دو صورت درب های ریلی و درب های بازویی تولید و نصب می‌کنند. درب های اتوماتیک ریلی برای پارکینگ هایی که محدودیت فضای عمقی دارند استفاده می‌شوند.

درب های اتوماتیک ریلی بر روی دو غلطک در پایین که روی یک میلگرد صیقلی و در بالا دو بلبرینگ برای تعادل درب به داخل یک شیار u شکل مانند وصل می‌شوند. این نوع درب همچنین با نام درب اتوماتیک کشویی یا درب یک طرفه باز نیز شناخته می‌شود.

نصب درب اتوماتیک ریلی در اصفهان

سیستم موتور درب اتوماتیک کشویی به دو شکل دنده شانه‌ای و زنجیری تولید می‌شود و امکان استفاده در مصارف خانگی و صنعتی را دارا می‌باشد.

موتور دنده شانه ای

موتور درب اتوماتیک ریلی در انتهای درب نصب می‌شود و با چرخ دنده به موتور درب برقی متصل می‌شود. سپس با استفاده از دنده شانه ای که روی درب متصل می‌شود، درب را به حرکت درمی‌آورد و به صورت اتوماتیک باز و بسته می‌شود.

این نمونه موتور همانند موتور اتوماتیک بازویی، با برد فول که تمام عملکرد موتور را کنترل می‌کند، دارای عملکرد کاملی است.

معمولاً جهت استفاده در مکان‌های صنعتی و کارخانجات که دارای درب‌های سنگین و تردد بالایی هستند، استفاده می‌شود.

درب دنده شونه ای

توان قدرتی موتور‌ها از ۶۰۰ تا ۲۵۰۰ نیوتن است و می‌توان از آن‌ها برای درب‌های سنگین کشویی استفاده کرد. 

“موتور دنده‌ای شانه‌ای”، شامل دو نوع فلزی و abs فشرده است که به صورت یک متری فروخته می‌شوند و می‌توانند درب‌های به طول ۱۴ متر را نیز پشتیبانی کنند. نمونه ABS فشرده باعث کاهش صدای درب هنگام باز و بسته شدن می‌شود.

قیمت درب اتوماتیک ریلی به وزن، تردد و ساخت بستگی دارد. موتور درب ریلی ایتالیایی یا آلمانی، از موتورهای معروف بازار ایران است. درب پارکینگ ریلی با ولتاژ ۲۲۰ ولت و ۲۴ ولت برای درب های سنگین سه فاز، به بازار عرضه می‌شود.

موتور زنجیری

یکی از بهترین موتورهای ریلی برای درب اتوماتیک ریلی موتور ریلی زنجیری است. این موتور برای استفاده خانگی طراحی شده است و بر روی بالای درب نصب می شود و با یک اهرم که به درب متصل است، درب را باز و بسته می کند.

نصب این نوع موتور، به دلیل عدم اشغال فضای پارکینگ و همچنین عدم وجود سر و صدای بیشتر به عنوان یکی از درب های برقی پرطرفدار در منازل و آپارتمان ها شناخته می شود. این نوع موتور دارای ولتاژ 24 ولت است و به دو شکل مختلف در بازار عرضه می شود.

موتورهای ریلی که با زنجیر کار می‌کنند دارای برنامه‌ریزی دقیق هستند. این برنامه‌ریزی شامل تشخیص و برنامه‌ریزی مسیر کلی درب، وزن درب و کاهش سرعت آهسته درب است (تا جلوگیری از ضربه به ابتدا و انتهای درب).

درب ریلی

موتور ثابت

این نمونه موتور درب اتوماتیک ریلی از طریق استفاده از یک زنجیر یا تسمه که یک طرف آن متصل به چرخ دنده موتور است و طرف دیگر آن در حال حرکت در هرز گرد است، درب را حرکت درآورده و باز و بسته می‌کند.

مابين زنجير، قطعه‌اي آهني مي‌باشد كه آنها را به يكديگر متصل كرده‌است و همچنين با يك قسمت، زنجير به درب متصل مي‌باشد.
روي اين قطعه، يك طناب متصل است كه در مواقع ضروري (قطع برق و …)، مي‌توان آهن را به پايين كشيده و درب را با دست باز و بسته كرد.
برنامه‌ي موتور ثابت زنجيري به صورت ديجيتال تعريف مي‌شود و ابتدا و انتهای درب به صورت دستي مشخص مي‌شود.
موتور فورس بتا، موتور زير سقف يونيورسال، موتور زير سقف دلتا و موتور زير سقف اينفينيتي، از نمونه‌هاي موتور ثابت مي‌باشند که می‌توان به آن‌ها اشاره کرد.

موتور متحرک

موتور متحرک درب اتوماتیک ریلی، از طریق زنجیری اتصال داده شده به ابتدا و انتهای ریل حرکت می کند. برق مثبت موتور از طریق زنجیر و برق منفی آن از ریل تامین می شود. به دلیل ولتاژ 24 ولت، این موتور ها برای افراد هیچ تهدیدی ندارند.

این موتورها در ابتدا و انتهایشان دارای میکروسوئیچ قطع کن موتور هستند و زمانی که موتور به میکروسوئیچ می‌رسد، موتور به صورت خودکار قطع می‌شود. بست های اتصال ریل به سقف، پلاستیکی شده و کاملاً عایق در برابر سقف هستند.
برد الکترونیکی این نوع موتور کاملاً جدا از موتور غیر الکترونیکی است. یک طناب کوچک به آن متصل شده است که اگر آن را یک بار بکشید، درب به صورت دستی باز می‌شود و اگر دوباره بکشید و رها کنید، درب به صورت خودکار بسته می‌شود.
موتورهای زیر سقفی زومر آلمان، زیر سقفی چفت و زیر سقفی اکسترا از موتورهای متحرک هستند.

نصب درب ریلی

چرا مشتریان شرکت الوند درب سپاهان را انتخاب می کنند؟

کیفیت عالی

تلاش شرکت در راستای ایجاد کیفیتی در خور مصرف کننده ایرانی و قابل رقابت با رقبای خارجی است. در این راستا با در نظر گرفتن کیفیت کارها ما به قیمتی مناسب و کیفیتی بالا دست یافته ایم.

تنوع محصولات

شرکت الوند درب سپاهان در فیلد سیستم های درب کرکره، بازویی، ریلی و شیشه ای محصولات متنوع و با کیفیت خود را در مقیاس های مختلف به بازار عرضه می کند.

مشاوره درب اتوماتیک رایگان

مشاوره رایگان

جهت انتخاب مناسب محصولات به علت خاص بودن و تخصصی بودن برخی محصولات- مشتریان گرامی نیازمند مشاوره درست و تخصصی برای انتخاب دستگاه مناسب هستند.

ضمانت نامه معتبر

جهت اطمینان شما عزیزان از کیفیت و پشتیبانی محصولات، تمامی محصولات ارایه شده در شرکت الوند درب سپاهان دارای 2 سال گارانتی معتبر با ضمانت اجرایی می باشد.

ارائه خدمات پس از فروش

ارائه خدمات پس از فروش و ارائه قطعات یدکی به مشتریان از ویژگی های درخشان شرکت الوند درب سپاهان است که توسط کارشناسان با تجربه انجام می شود.

تحویل به موقع

شرکت الوند درب سپاهان تاخیر ندارد. تحویل به موقع کارها احترام ما به مشتریانمان است.