درب ریلی و کاربرد درب ریلی در اصفهان

درب ریلی و کاربرد درب ریلی در اصفهان

مقدمه

امروزه بر خلاف گذشته، فضای ورودی ساختمان صرفا محلی برای عبور و مرور نیست بلکه دارای کاربرد‌های اجتماعی و فرهنگی نیز می‌باشد. به عبارتی دیگر در طراحی ورودی هریک از بنا‌ها اهداف و اصول متناسب با آن بنا از جمله: ورود به تدریج (مانند ورودی پاساژها و مراکز خرید)، آسانی دسترسی به فضای داخلی (ورودی آپارتمان‌ها و ساختمان‌ها) و یا ورود با خضوع (مانند خانه‌های قدیمی و یا سالن‌های ورزش پهلوانی) در نظر گرفته می‌شود.به هر حال مسلم است که ورود به یک ساختمان، می‌تواند بصورت یک تجربه خاص و متمایز از مشاهده آن ساختمان و بنا (چه در ساختمان‌های قدیمی و چه در سازه‌های جدید و پیشرفته) عمل نماید.

از اینرو آشنایی با انواع درب و کاربرد آن‌ها می‌تواند کمک شایانی به مصرف کننده نموده تا دربی مناسب و متناسب انتخاب نماید. از طرف دیگر، درب‌های ورودی مهم‌ترین بخش از یک ساختمان هستند که علاوه بر ایجاد امنیت، تاثیر بسزایی در زیبایی منازل و بناها دارند. از آنجاییکه درب‌ها انواع بسیار زیادی دارند، در این مجموعه مقالات سعی بر آن است تا هر کدام از آن‌ها را به صورت جداگانه و با جزئیات بیشتر مورد بررسی کارشناسی قرار دهیم.

همانطور که گفته شد، درب‌ها انواع متفاوتی دارند که از جمله آن‌ها درب نفر رو، درب ماشین رو درب پارکینگ، درب ویلا درب تک لنگه، درب یک و نیم لنگه، درب دولنگه، درب ریلی در اصفهان، درب حیاط  و … می‌باشد. بسته به ویژگی‌های ورودی ساختمان و بنا (ازجمله ابعاد ورودی، نوع کاربری ورودی که برای عبور و مرور افراد و یا برای وسایل نقلیه مورد استفاده قرار می‌گیرد، سطح ایمنی مورد نظر و بسیاری عوامل دیگر)، می‌توان هر یک از درب‌ها را انتخاب و مورد استفاده قرار داد.

انواع درب های ورودی ساختمان

درب‌های ورودی ساختمان انواع گوناگونی دارد و هر درب ورودی از یک یا چند جزء تشکیل شده است. و هرکدام دارای خصوصیات و کارکرد‌های متفاوت هستند. درب فلزی، درب شیشه‌ای، درب ضدسرقت، درب رول آپ و درب ریلی در اصفهان یا درب اتوماتیک کشویی. یکی از مهم‌ترین و پر کاربردترین انواع درب، درب ریلی می‌باشد که در گروه درب‌های با ایمنی بالا قرار گرفته و استفاده از آن روز به روز در حال افزایش است. لذا در این مقاله تلاش شده است تا با ارائه جزئیات درب ریلی و قیاس ویژگی‌های آن با سایر انواع درب، نگاهی گذرا به خصوصیات آن داشته و جزئیات بیشتری از درب ریلی ارائه شود.

موتور درب ریلی پارکینگی اصفهان

یکی از متداول ترین درب‌هایی است که ساختار آن به شکلی است که تمام ابعاد درب بر روی ریل حرکت می‌کند و از اجزا متفاوتی تشکیل شده است که عبارتند از درب، ریل، موتور گیربکس، چرخ دنده، فلاشر و سنسور عبور اجسام

*درب پارکینگ ریلی: در دو نوع دستی و اتوماتیک یا برقی قابل تولید می‌باشد.

*درب ریلی دستی: به دلیل داشتن ساختار ساده به راحتی باز و بسته می‌شود.

*درب ریلی اتوماتیک: برای کارکرد خود به برق نیاز دارد و با ابزاری به نام ریموت باز و بسته می‌شود. در موارد قطع برق، به دلیل نوع طراحی و تعبیه نوعی خلاص کننده، می‌توان درب‌های ریلی اتوماتیک را نیز به صورت دستی باز و بسته نمود.

کاربرد درب ریلی

همانگونه که پیش تر گفتیم درب ریلی در اصفهان در دو نوع دستی و برقی قابل تولید می‌باشد. درب ریلی برقی می‌تواند به عنوان درب ورودی پارکینگ و یا در مواردی ورودی کارخانجات و سازمان‌ها مورد استفاده قرار گیرد. از طرفی، درب ریلی دستی نیز می‌تواند به عنوان درب برای فضای داخلی خانه مانند درب اتاق خواب و تراس، مورد استفاده قرار گیرد.

نصب و تعمیر درب ریلی اتوماتیک

درب اتوماتیک ریلی را درب کشویی نیز می‌نامند. درب ریلی برقی دارای امنیت به مراتب بیشتری نسبت به درب‌های رول‌آپ و کرکره‌ای می‌باشد؛ اما فضای بیشتری را اشغال می‌کند. با نصب موتور برقی بر روی درب می‌توان درب ریلی ساده یا دستی را به درب ریلی اتوماتیک یا برقی تبدیل نمود. درب ریلی قابلیت تردد متعدد را داشته و باز و بسته کردن درب‌‌های ریلی توسط ریموت و یا دیگر وسایل جانبی (از جمله تلفن همراه و نرم افزارهای قابل نصب بر روی کامپیوتر وتلفن‌های هوشمند) امکان پذیر است. شاید به جرات بتوان گفت که درب کشویی با کاربری‌های متفاوتی که دارد یکی از کاربردی ترین نوع درب در صنعت ساختمان به شمار می‌آید.

حرف آخر

درب اتوماتیک ریلی یکی از بهترین راه حل‌هایی است که برای نصب درب برقی در ساختمان‌های مختلف وجود دارد. این درب با اینکه تکنولوژی بسیار پیشرفته‌ای دارد، اما نصب و استفاده از آن بسیار ساده است. کاربرد درب برقی ریلی در اصفهان نیز بسیار متنوع است و می‌تواند در ساختمان‌های مسکونی، اداری، تجاری و صنعتی مورد استفاده قرار بگیرد.با توجه به ویژگی‌های درب برقی ریلی مانند ایمنی، سرعت، دقت و کاربردی بودن، از این درب برای تسهیل زندگی افراد و بهبود کیفیت زندگی آنها بسیار استفاده می‌شود. بنابراین، نصب درب اتوماتیک ریلی روشی بسیار موثر برای تسهیل و راحت‌تر کردن زندگی افراد است.از آنجا که درب برقی ریلی می‌تواند به عنوان نمادی از مدرنیته و پیشرفت در ساختمان‌های مختلف به شمار رود، استفاده از آن در اصفهان و سایر شهرهای ایران باعث ارتقای شکوفایی آن شهرها و بهبود زندگی افراد می‌شود. بنابراین، راه اندازی و توسعه این صنعت در کشور ما موجب پویایی بیشتر بازار کار و سهمیه بیشتر مردم در فضای شغلی خواهد شد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.